ONDRIVES US GPM2000-600 Keyless Rotary Shaft, 17-4PH Stainless Steel, 2 mm Dia, -0.005 mm, 600 mm Overall Length | CT4NEA 802W12
ONDRIVES US GPM2000-600 Keyless Rotary Shaft, 17-4PH Stainless Steel, 2 mm Dia, -0.005 mm, 600 mm Overall Length
Item: CT4NEAModel: GPM2000-600Cross Ref: 802W12
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 2
Product Specifications:
Item Shaft
Dia. 2 mm
Dia. Tolerance -0.005 mm
Diameter 2 mm
End Type Edge Break
Grade Grade 17-4PH , Stainless Steel
Length 600 mm
Length Tolerance -0.25 mm to +0.25 mm
Material Grade 17-4PH
Material Hardness 40HRC To 47HRC
Overall Length 600 mm
Shaft End Profile Round
Straightness Tolerance 0.01 mm