OILITE FFM1218-10B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 18 mm Od, 10 mm Length | CT4KJU 788TW8
OILITE FFM1218-10B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 18 mm Od, 10 mm Length
Item: CT4KJUModel: FFM1218-10BCross Ref: 788TW8
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 12 mm
Flange Dia. 24 mm
Flange Thickness 3 mm
Grade Grade SAE 841
Length 10 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 18 mm
Overall Length 10 mm