OILITE AAM2833-22B Sleeve Bearing, Bronze, 28 mm Bore, 33 mm Od, 22 mm Length | CT4LFA 788T99
OILITE AAM2833-22B Sleeve Bearing, Bronze, 28 mm Bore, 33 mm Od, 22 mm Length
Item: CT4LFAModel: AAM2833-22BCross Ref: 788T99
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 28 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 22 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 33 mm
Overall Length 22 mm