OILITE AAM1622-25B Sleeve Bearing, Bronze, 16 mm Bore, 22 mm Od, 25 mm Length | CT4LDH 788T55
OILITE AAM1622-25B Sleeve Bearing, Bronze, 16 mm Bore, 22 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LDHModel: AAM1622-25BCross Ref: 788T55
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 16 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 22 mm
Overall Length 25 mm