OILITE AAM1522-25B Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 22 mm Od, 25 mm Length | CT4LDA 788T48
OILITE AAM1522-25B Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 22 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LDAModel: AAM1522-25BCross Ref: 788T48
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 15 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 22 mm
Overall Length 25 mm