OILITE AAM1420-30B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 30 mm Length | CT4LCM 788T35
OILITE AAM1420-30B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 30 mm Length
Item: CT4LCMModel: AAM1420-30BCross Ref: 788T35
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 14 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 30 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 20 mm
Overall Length 30 mm