MORSE DRUM CP-456-E1-220-50 Control Package, Exp-Proof 1 Ph, 220V, 50 Hz | CD8YWR
MORSE DRUM CP-456-E1-220-50 Control Package, Exp-Proof 1 Ph, 220V, 50 Hz
Item: CD8YWRModel: CP-456-E1-220-50
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Control Packages for Drum Tumblr
Amps 15A
Enclosure Design Explosion Proof
Frequency 50 Hz
Nema Rating NEMA 7, NEMA 9
Phase 1
Product Datasheet morse-drum-cp-456-1-115.pdf
Voltage 220V AC