MICRO 100 RRL-038-12X Grooving Tool, 0.038 Inch Tooth Width, 0.75 Inch Max. Bore Depth
Item: DA8JKUModel: RRL-038-12X
Item Grooving Tool
Head Width 5/16"
Max. Bore Depth 3/4"
Min. Bore Dia. 0.334"
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 0.1"
Tooth Width 0.038"