MICRO 100 QRR-236-12 Grooving Tool, 0.236 Inch Tooth Width, 0.245 Inch Centerline Offset
Item: CZ3NGQModel: QRR-236-12
In Stock
0.495"
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Head Width 0.495"
Max. Bore Depth 3/4"
Min. Bore Dia. 0.517"
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 0.15"
Tooth Width 0.236"