MERSEN FERRAZ ATDR30-6PK Time Delay Fuse, 600V, 30A, Class CC, 6Pk | CH4WFU
MERSEN FERRAZ ATDR30-6PK Time Delay Fuse, 600V, 30A, Class CC
Item: CH4WFUModel: ATDR30-6PK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Time Delay Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Ampere Rating 30A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Class Class CC
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 10.4 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Fuse Class Class CC
Length 38.1 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-atdr1.pdf
Product Group Low Voltage UL/CSA Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 300V