MERSEN FERRAZ A70Q80-4IL Semiconductor, High Speed, 700V, 80A, aR Class | CH4VWT
MERSEN FERRAZ A70Q80-4IL Semiconductor, High Speed, 700V, 80A, aR Class
Item: CH4VWTModel: A70Q80-4IL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 700V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 80A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 31 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Il Indicator
Length 111 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a70q100-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 700V
Rated Voltage Dc Ul 650V