MERSEN FERRAZ A70Q175-4 Semiconductor, High Speed, 700V, 175A, aR Class | CH4VVL
MERSEN FERRAZ A70Q175-4 Semiconductor, High Speed, 700V, 175A, aR Class
Item: CH4VVLModel: A70Q175-4
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 100 kA
Ac Voltage 700V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 175A
Body Material GMG
Body Style Blade
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 38.1 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 129.3 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a70q100-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 700V
Rated Voltage Dc Ul 650V