MERSEN FERRAZ A60X500-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 500A, aR Class | CH4VHP
MERSEN FERRAZ A60X500-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 500A, aR Class
Item: CH4VHPModel: A60X500-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC
Amps 500A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 50.8 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 130.3 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a60x10-1.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V