MERSEN FERRAZ A60X100-4K Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 100A, aR Class, Type 4K | CH4VEY
MERSEN FERRAZ A60X100-4K Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 100A, aR Class, Type 4K
Item: CH4VEYModel: A60X100-4K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 25.4 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 127 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a60x10-1.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V