MERSEN FERRAZ A60X3000-128 Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 3000A, aR Class | CH4VGR
MERSEN FERRAZ A60X3000-128 Semiconductor Fuse, High Speed, 600V, 3000A, aR Class
Item: CH4VGRModel: A60X3000-128
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC
Amps 3000A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Hockey Puck, Bolt In
Diameter 111.3 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 98.3 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a60x10-1.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V