MERSEN FERRAZ A60C15-121 Capacitor Fuse, 600V, 15A | CH4VDE
MERSEN FERRAZ A60C15-121 Capacitor Fuse, 600V, 15A
Item: CH4VDEModel: A60C15-121
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC
Amps 15A
Connection/terminal Type Screw In
Diameter 31 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 97 mm
Mounting Direct Mount
Mounting Type Direct Mount
Product Datasheet mersen-ferraz-a60c100-121.pdf
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V