MERSEN FERRAZ A60C100-121 Capacitor Fuse, 600V, 100A | CH4VCX A60C15-121
MERSEN FERRAZ A60C100-121 Capacitor Fuse, 600V, 100A
Item: CH4VCXModel: A60C100-121
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Capacitor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Screw In
Diameter 31 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 97 mm
Mounting Direct Mount
Mounting Type Direct Mount
Product Datasheet mersen-ferraz-a60c100-121.pdf
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V