MERSEN FERRAZ A50QS800-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 500V 800A, aR Class | CH4VBF
MERSEN FERRAZ A50QS800-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 500V 800A, aR Class
Item: CH4VBFModel: A50QS800-4IL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 500V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 800A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 60.5 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Il Indicator
Length 164.3 mm
Rated Voltage Ac Ul 500V
Rated Voltage Dc Ul 500V