MERSEN FERRAZ A30QS225-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 225A, aR Class | CH4UHY
MERSEN FERRAZ A30QS225-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 225A, aR Class
Item: CH4UHYModel: A30QS225-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 52 kA
Ac Voltage 300V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 225A
Connection/terminal Type Blade
Diameter 38.1 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 97.5 mm
Rated Voltage Ac Ul 300V
Rated Voltage Dc Ul 300V