MERSEN FERRAZ A15QS2500-128 Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 2500A, aR Class | CH4TWC
MERSEN FERRAZ A15QS2500-128 Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 2500A, aR Class
Item: CH4TWCModel: A15QS2500-128
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 150V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 2500A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Hockey Puck, Bolt In
Diameter 76.2 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 47.8 mm
Rated Voltage Ac Ul 150V
Rated Voltage Dc Ul 150V