MERSEN FERRAZ A15QS1000-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 1000A, aR Class, Type 4 | CH4TUG
MERSEN FERRAZ A15QS1000-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 1000A, aR Class, Type 4
Item: CH4TUGModel: A15QS1000-4IL
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 150V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 1000A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 28.7 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Il Indicator
Length 67.6 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a15qs1000-128.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 150V
Rated Voltage Dc Ul 150V