MERSEN FERRAZ A15QS10-2 Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 10A, aR Class | CH4TUM
MERSEN FERRAZ A15QS10-2 Semiconductor Fuse, High Speed, 150V, 10A, aR Class
Item: CH4TUMModel: A15QS10-2
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 150V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 10A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 10.4 mm
Frequency 50/60 Hz
Length 38.1 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-a15qs1000-128.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 150V
Rated Voltage Dc Ul 150V