MERSEN FERRAZ A055F2D0R0-350E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 350A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4THX
MERSEN FERRAZ A055F2D0R0-350E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 350A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4THXModel: A055F2D0R0-350E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 350A
Frequency 50/60 Hz
Height 168.4 mm
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V
Speed Characteristic E Rated
Width 76.2 mm