MERSEN FERRAZ 9F60HPK050 Fuse, Medium Voltage, 38000V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RZT
MERSEN FERRAZ 9F60HPK050 Fuse, Medium Voltage, 38000V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RZTModel: 9F60HPK050
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 13 kA
Ac Voltage 38000V AC
Ac/dc AC
Amps 50A
Frequency 50/60 Hz
Height 156.5 mm
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 782.6 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60fpk001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 38000V
Speed Characteristic E Rated
Width 76.2 mm