MERSEN FERRAZ 9F60HJB200 Fuse, Medium Voltage, 2750V, 200A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RZD
MERSEN FERRAZ 9F60HJB200 Fuse, Medium Voltage, 2750V, 200A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RZDModel: 9F60HJB200
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2750V AC
Ac/dc AC
Amps 200A
Body Material Epoxy
Body/insulating Material Epoxy
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Height 156.5 mm
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60ceb001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2750V
Speed Characteristic E Rated
Width 76.2 mm