MERSEN FERRAZ 9F60FJL100 Fuse, Medium Voltage, 2750V, 100A, E Rated, Ferrule Mount | CH4RXK
MERSEN FERRAZ 9F60FJL100 Fuse, Medium Voltage, 2750V, 100A, E Rated, Ferrule Mount
Item: CH4RXKModel: 9F60FJL100
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2750V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 403.4 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60ceb001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2750V