MERSEN FERRAZ 9F60CEN025 Fuse, Medium Voltage, 5500V, 25A, E Rated, Ferrule Mount | CH4RTY
MERSEN FERRAZ 9F60CEN025 Fuse, Medium Voltage, 5500V, 25A, E Rated, Ferrule Mount
Item: CH4RTYModel: 9F60CEN025
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 25A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 50.8 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 284 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60ced001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V