MERSEN FERRAZ 320TPMOVTS Metal Oxide Varistor, Thermally Protected, 320V, 50kA, Short Leads | CH4RAZ
MERSEN FERRAZ 320TPMOVTS Metal Oxide Varistor, Thermally Protected, 320V, 50kA, Short Leads
Item: CH4RAZModel: 320TPMOVTS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Varistor
Ac/dc AC
Body Material Polyethelene Terphthalate
Frequency 50/60 Hz
Height 16 mm
Indication System Yes
Indication System Type Microswitch
Installation Mounting PCB Mount
Length 59.7 mm
Nominal Discharge Current 20 kA
Product Datasheet mersen-ferraz-150tpmov.pdf
Product Group Surge Protection Components For OEM Designers
Rohs Compliant Yes
Ul Spd Type Type 1 Component Assembly
Width 42.9 mm