MARTIN SPROCKET 18CH2266 Hanger, 226 Style, 2 Inch Bolt Length, 0.6875 x 1.6875 Inch Slot, Steel
Get it by Tuesday, Apr 14
€531.69 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hanger |
| Bolt Size | 5/8" x 2" |
| Conveyor Dia. | 18" |
| Coupling Size | 3" |
| Material | Steel |
| Mounting Hole Center | 3 1/2" |
| No. Of Mounting Bolts | 4 |
| Slot Size | 11/16" x 1 11/16" |
| Style | 226 |
| Top Frame Length | 19" |
| Top Frame Thickness | 1/2" |
| Top Frame Width | 60" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 18.45 |
| Ship height (cm) | 1.27 |
| Ship length (cm) | 48.26 |
| Ship width (cm) | 152.4 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- VEGA TOOLS 332TS616 Power Bit, Torq Set, 3/8 Inch Tip Size, 1-1/4 Inch, 7/16 Hex Shank
- ARCH CUTTING TOOLS 2JIL12UN Carbide Insert Triangle
- PIP 302-MVZPLY-3X Protective Clothing High Visibilty Vest, 3XL, Hi-Vis Orange, Each
- PIP 310-1100-LY/M Protective Clothing High Visibility Shirt, M, Hi-Vis Orange, Each
- GRAINGER MA-67030 Adjustable Handle, Teardrop, Zinc, 0.5500 Inch Stud Length/Tap Diametral Pitch
- VERMONT GAGE 911159200 Pin Gage, Class ZZ, Go, BG, 0.592 Inch Size
- BROWNING 193380 215-307BSP Backstop Kit
- EATON CV2225X3MM Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 225 A, 65 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Explore More
- KEYSHAFT
- Angle Clamps
- Vehicle Back Up Alarms
- Marking Chalk and Refills
- Porting Tools Counterbores
- Chain Link Fence Hardware
- KUSHLAN PRODUCTS Replacement Mixer Drum
- DESTACO 424, 441 Series Squeeze Action Plier Clamps
- IRONCLAD Summit Reflective Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 74IHH Sure Check Double Disc Check Valves
- MILWAUKEE VALVE Bronze Globe Valve, FNPT
- APPLETON ELECTRIC 320 Watt Metal Halide Light Fixture
- PLAST-O-MATIC DPG Series Differential Pressure Gauges
- BALDOR MOTOR Super-E Farm Duty Motors, Three Phase
- DEWALT Nozzles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
MARTIN SPROCKET 18CH2266 Hanger, 226 Style, 2 Inch Bolt Length, 0.6875 x 1.6875 Inch Slot, Steel
€531.69 /unit
