MARTIN SPROCKET 1172A Combination Wrench, SAE, 1 3/16 Inch Size, Chrome, Steel
Get it by Wednesday, Apr 8
€112.86 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Combination Wrench |
| Box End Thickness | 23/32" |
| Box End Width | 1 13/16" |
| Finish | Polished Chrome |
| Head Angle | 15° |
| Length | 17 3/16" |
| Material | Steel |
| Number Of Points | 12 |
| Offset Angle | 15° |
| Open End Thickness | 2 9/16" |
| Open End Width | 2 9/16" |
| System Of Measurement | SAE |
| Type | Long Pattern |
| Wrench Opening | 1 3/16" |
| Wrench Type | Straight, Offset |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.81 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- ELOBAU 471EFR2D14K0130 Configurable Safety Relay Unit Without Terminal
- SLOAN 0388046 NH-730-A-G-W Wheel Handle Control Stop, Rough Brass Whitworth Thread, 1 Inch Size
- SEALMASTER NP-23TC 705758 Mounted Cast Iron Two Bolt Pillow Block Ball Bearing
- FUSION 426310-525-001N Left Elbow Terminal 1/0 Gauge Black Neg
- TITAN FASTENERS JEP14080
- PARKER P32EB92ESMBNYP
- MARTIN SPROCKET E100J70 Sprocket, 100 Chain, 70 Teeth, 27.862 Inch Pitch Dia., 28.583 Inch O.D., Steel
- ANVIL 0319907044 Hex Bushing, 1 1/4 Inch Nominal Pipe Size (a), 3/4 Inch Nominal Pipe Size (b), Malleable Iron, Galvanized Finish
Explore More
- KEYSHAFT
- Boiler Accessories
- Electric Hand Planers
- Stencils and Stencil Sets
- Yard Ramps
- Pushbutton Accessories
- COTTERMAN PC Series Portable Crossovers
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 480V Delta Primary Volts, 240 Delta /120 Tap Secondary Volts
- ANVIL AS500 Series Channels, Solid
- DURHAM MANUFACTURING High Deck PorTables Tables
- CEMENTEX USA Universal Gear Wrenches
- E JAMES & CO Rubber Edgings
- PALMETTO PACKING Packing Seals, 1/2 Square Inch
- WILKERSON FRLs B08 Series Miniature Filters/Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
MARTIN SPROCKET 1172A Combination Wrench, SAE, 1 3/16 Inch Size, Chrome, Steel
€112.86 /unit







