MARTIN SPROCKET 1155MM Combination Wrench, Metric, 55mm, Chrome, Steel
€517.77 /unit
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Combination Wrench |
| Box End Thickness | 30.2 mm |
| Box End Width | 81.8 mm |
| Finish | Polished Chrome |
| Handle Type | Flat |
| Head Angle | 15° |
| Length | 743 mm |
| Material | Steel |
| Number Of Points | 12 |
| Offset Angle | 15° |
| Open End Thickness | 22.4 mm |
| Open End Width | 115.1 mm |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | Long Pattern |
| Wrench Opening | 55 mm |
| Wrench Type | Straight, Offset |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Explore Products
- STEEL CITY 1-MB Masonry Box, 22.0 Cu-In Vol, 3-3/4 In X 1-7/8 In X 3-1/2 In Size, Galvanized Steel, 1 Gang
- APPROVED VENDOR 467-025 Nipple Red Brass 1 1/2 x 2 1/2 Inch Threaded
- SMC VALVES KQ2S05-34AS Hexagon Socket Head M Connector 3/16 In
- ANVIL 0830504809 1/4 X Close Imp Extra Heavy Black Steel Cw Nipple
- GRAINGER 11761_24_0 Carbon Steel Rectangular Bar, 0.125 Inch Thick, 1 Inch X 24 Inch Nominal Size
- BOSCH TI2133IM Drill Bit, 3/32 Inch Drill Bit Size, 1 1/4 Inch Flute Length, 1/4 Inch Shank Hex Size
- NIBCO CE00300 6601-3-3 Coupling, FPT x FPT, 3/4 Inch Size, PVDF, Natural
- PROCON 102A025F11BC Rotary Vane Pump, Brass, 25 GPH, EPDM/Nitrile, Standard-Non External Adjust
Explore More
- KEYSHAFT
- Socket Adapters
- Bench Single Output DC Power Supplies
- Bit Sets
- Belt Barrier Receiver Posts
- Vortex Coolers
- LOC-LINE Side Flow Nozzle
- AKRO-MILS 30287 Akrobins Super Size Bins
- LOUISVILLE FE3100 Series Fiberglass Single Ladders
- CHICAGO PNEUMATIC CP6748/68/78 Series Impact Wrenches
- MUELLER INDUSTRIES 782CS-N Y Strainers
- ADAM EQUIPMENT Carrying Case
- SPEARS VALVES PVC Class 125 IPS Fabricated Fitting Reducer Couplings, Spigot x Gasket
- EATON M22 Maintained Modular Push Buttons
- MECHANIX Mechanics Gloves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
MARTIN SPROCKET 1155MM Combination Wrench, Metric, 55mm, Chrome, Steel
€517.77 /unit







