MALIN CO. MS20995NC51 Lockwire, 0.051 Inch Diameter, 127 ft. Length, Monel
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Lockwire |
| Diameter | 0.051" |
| Length | 127 ft. |
| Material | Monel |
| Package Type | Canister |
| Shape | Round |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.56 |
| Ship height (cm) | 10.16 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Model | Diameter | Material | Package Type | Shape | Heat Treatment | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MS20995NC20 | 0.02" | Monel | Canister | Round | Annealed | - | RFQ
| MS20995NC25 | 0.025" | Monel | Canister | Round | - | - | RFQ
| MS20995NC32 | 0.032" | Monel | Canister | Round | - | - | RFQ
| MS20995NC40 | - | Monel | Canister | Round | - | - | RFQ
Explore Products
- PROTO J1213MES Combination Wrench, Alloy Steel, 13 mm Head Size, 4 1/4 Inch Overall Length, Offset
- DIXON G75-B-BR Global Female Coupler, 3/4 Inch MNPT, With Brass Handles
- GOULDS WATER TECHNOLOGY WS1012BF Submersible Sewage Pump 1hp 230v 38 Feet
- SMC VALVES VQ2300-5W1 Valve, 3 Position, Plug-In Dc, 4 Way
- GATES 7708-3028 Sprocket, 2.807 Inch Diamter
- MARTIN SPROCKET C5-35TI-60 Equal Impact Trougher Assembly, Cema C
- HELICOIL 3591-16CN1500 Locking Insert, 1 In - 14 Thread Size, SS, 1 1/2 In Insert Lg., Gr. 304
Explore More
- KEYSHAFT
- Shipping Label and Tape Dispensers
- Milling Cutters
- Gage Blocks/Clamps Surveillance Masters
- Nail Sets
- SHARPE VALVES Piston Check Valve
- OIL SAFE Mobile Suction Hose Drain Carts
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheet, Cryo, 13 mm Dots
- MORSE DRUM Stainless Steel Drum Diameter Adapter
- CASH VALVE LS3 Series Pressure Regulators
- THERN 5PA10 Series Ensign 1000 Portable Davit Cranes
- NORTON ABRASIVES 5SGZ NorZon Plus CA Small Diameter Cut-Off Wheels, Type 01/41
- AMETEK LAMB Premier Platform Brushed Motors, 6.6 Frame Size, 120V, Tangential, 1 Stage