RHINO PSL-24-BCM240 Battery Control Module, 1 Input, 24 VDC Nominal Input, 23-28 VDC Output, 10A
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Module |
| Product Datasheet | automation-direct-psl-24-bcm240.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.17 |
| HS code | 850440 |
| Country of Origin | TH |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Push to Connect Tube Fitting Accessories
- Hard Wired GFCI
- Laboratory Brushes
- Lift Table Accessories
- Counter Hour Meter Accessories
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL CarbonX Active Crew Neck Shirts
- MECHANIX Carbon X Level 10 Heat Resistant Gloves
- IRONCLAD I-Viz Reflective Green Task Specific Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 792F Duplex Basket Strainers
- OSG 805 Right Hand Carbide Bur, Pointed Tree Shape
- DIXON Push On Hose Barbs
- CHERNE Sure-Grip Plugs
- FALLTECH Attachment Points for Tool Tethers
- NITRA Mounting Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.