M A FORD 2XDCR6562A Jobber Drill Bit, 21/32 Inch Drill Bit Size, 6 1/32 Inch Overall Length
Item: CR9ZRFModel: 2XDCR6562ACross Ref: 42CR46
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Jobber Drill Bit
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Right Hand
Decimal Equivalent 0.6563
Depthdia. Ratio 5xd
Drill Bit Point Angle 142°
Drill Bit Size 21/32"
Flute Length 3 15/16"
Max. Drilling Depth 3.938"
Maximum Drilling Depth 3 15/16"
Measurement System Fractional Inch
Overall Length 6 1/32"
Point Angle 142°
Shank Dia. 3/4"
Size 0.656"