LUMAPRO 6S6DC/120V Incandescent Bulb, Double Contact Bayonet BA15d, S6, 120 Vac, 6 Watt, 2800 K, White, Clear
Item: AD9JATModel: 6S6DC/120VCross Ref: 4RZW5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Applications General Purpose
Bulb Base Type Double Contact Bayonet (BA15d)
Color Temp. 2800 K
Current 0.05A
Indoor/outdoor Usage Indoor
Initial Lumens 41 lm
Light Color White
Light Output 41 lm
Light Technology Incandescent
Lumens 41 lm
Max. Overall Length 1.812"
Three-way No
Trade Number 6S6DC/120V
Voltage 120V AC
Wattage 6 W