KUNKLE 6010JHE01AAM0250 Safety Relief Valve, J Orifice, 2 Inch Inlet Size, EPR, Steam, 250 PSI, Stainless Steel
Get it by Tuesday, May 26
| Design | A |
| Lever Type | Plain Lever |
| Orifice Size | 1.414 sq. in. |
| Seat | EPR |
Explore Products
- SUNG IL MACHINERY SRB-22C-9.525-10 Coupling, Servo-Beam, Aluminum Alloy, Clamp, 22 Size, 9.525 x 10mm Bore
- PASS AND SEYMOUR 2622-BK Decorator Paddle Switch, Black, 120V
- HELICOIL 535-18 Pre-Winder, 1 1/8 In - 12 Thread Size, Steel, IV, Fine
- OSBORN 9906022032
- WOODHEAD 1300990100 5540M Cord Seal Grip, Strain Relief, Straight Male, 14.27 to 17.45mm, Stainless Steel Mesh
- CLEVELAND C86151 Spiral Point Tap, M18X2.5 Thread Size, 54.99 mm Thread Length, 125 mm Length, 6H
- SQUARE D Q2L2125 Molded Case Circuit Breaker, 125A, 240VAC, 2P, 10kAIC at 240V
Explore More
- KEYSHAFT
- Box Lockers
- Drawstring Trash Bags
- Underground Sprinkler Head Nozzles
- Enclosure Air Conditioners Accessories
- Lubrication Pumps
- CONDOR High Visibility ANSI Class 2 Vests, Orange
- RUD CHAIN Inox Star Eye Bolts, Metric Thread
- FACOM 75 Angled Open Socket Wrenches
- ANVIL 260SSG Series Stainless Steel Adjustable Clevis Hangers
- EDWARDS SIGNALING Horns/Strobe Covers
- IFM M23 Circular Connectors
- HESSAIRE Motors
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Bin Carts With No Dividable Grid Containers
- SPEAKMAN Select SE-400 Series Wall Mount Eye And Face Wash Systems, Stainless Steel Bowl
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.