KUNKLE 6010HGM02AKM0150 Safety Relief Valve, H Orifice, 1 1/2 Inch Inlet Size, Metal, 150 PSI, Stainless Steel
Get it by Tuesday, May 26
| Design | A |
| Inlet Size | 1 1/2" |
| Lever Type | Plain Lever With Vibration Dampener |
| Orifice Size | 0.863 sq. in. |
| Seat | Metal |
| Valve Service | K Air/Gas ASME Section VIII And XIII |
Explore Products
- GATES 28330
- WOODHEAD 1300120269 332023A01F500 Cordset, 12 Pole, Male Female, 50 Feet, 90 Degree, 16/12, PVC
- CONTINENTAL 4/BX59 Banded Cogged V-Belt, 4 Ribs, 62 Inch Outside Length, 2 41/64 Inch Top Width
- ERICKSON OEW100 Wrench
- DYNABRADE 64961 Vac Tray Knob
- EATON 2600HR21E760 Mid Size Hi-Lite Rocker Switch, 28-Circuit, Illuminated, 250 Vac Neon Lamp, 2 Poles
Explore More
- KEYSHAFT
- Combustion Analyzer Accessories
- PA Amplifiers
- Switchboard Mats
- Standby Generators Liquid-Cooled
- Soil Testing Probes
- CONDOR Goatskin Leather Hook And Loop Brown Driver Gloves
- DWYER INSTRUMENTS 477B Series Handheld Digital Manometers
- LOUISVILLE AE2200 Series Aluminum Extension Ladders
- JOHN GUEST Plug In Elbows, Polypropylene Black
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 12mm Tubes
- SQUARE D Control Station
- COOPER B-LINE Armafix IPH Series Inserts
- HOBART Welding Machine Covers
- ALTRONIX eBridge PCRM Series IP and PoE/PoE+ over Coax Solution Multi-Port Receivers
- WATTS LFWP24B Series Test Plugs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.