KUNKLE 6010HGE01AAM0210 Safety Relief Valve, H Orifice, 1 1/2 Inch Inlet Size, Steam, 210 PSI, Stainless Steel
210 psig
Get it by Monday, May 25
| Design | A |
| Inlet Size | 1 1/2" |
| Lever Type | Plain Lever |
| Orifice Size | 0.863 sq. in. |
| Seat | EPR |
| Valve Service | A Steam ASME Section I |
Explore Products
- BUSSMANN GMT-1/4A Specialty Fuse, Fast Blow, 125VAC/60VDC, 250mA, Flat Body Blade Fuse