KUNKLE 6010GFE01AAM0250 Safety Relief Valve, G Orifice, 1 1/4 Inch Inlet Size, Steam, 250 PSI, Stainless Steel
Get it by Friday, May 22
| Design | A |
| Lever Type | Plain Lever |
| Orifice Size | 0.554 sq. in. |
| Seat | EPR |
| Valve Service | A Steam ASME Section I |
Explore Products
- SANDPIPER 475.020.110 Kit, Conversion Stainless Steel with Compressed Fibre Gaskets
- DEWALT DWE46127 Dust Shroud
- VERMONT GAGE 112312950 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 12.95 mm Size
- OSG 8672660 Jobber Length Drill Bit, 6.60 mm Size, 91 mm Overall Length, Carbide