KUNKLE 6010EDM01AAM0150 Safety Relief Valve, E Orifice, 3/4 Inch Inlet Size, Steam, 150 PSI, Stainless Steel
Get it by Monday, May 25
| Design | A |
| Inlet Size | 3/4" |
| Lever Type | Plain Lever |
| Orifice Size | 0.216 sq. in. |
| Seat | Metal |
| Valve Service | A Steam ASME Section I |
Explore Products
- MARTIN SPROCKET 20A95 Sprocket, 20B-1 Chain, 95 Teeth, 960.277 mm Pitch Dia., 980.915 mm O.D., Steel
- BRADY 95208 Parking Permits, 4-3/4 x 2-3/4 Inch, Bumper Decal, White on Red, 001-100, Vinyl
- IGUS GFI-0809-04 Flanged Bearing 1/2 Id x 1/4 Inch Length
- PARKER A6TMC4 Push to Connect Fitting, Plastic, Acetal
- VERMONT GAGE 431104020 Pipe Threaded Plug Gage, 1/4 Inch-18 Thread Size, NoGo, NPSF
Explore More
- KEYSHAFT
- Lockout Centers and Stations
- Solid Boring Bars
- Spring Plungers
- Ultrasonic Flow Meter Detector Accessories
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNF, 2B
- FABENCO DVG Series Loading Dock Safety Gates with Vertical Lifts
- MEMPHIS GLOVE Luminator Leather Drivers High Visibility Work Gloves
- ANVIL AS1200 Series O.D. Tubing Clamps, 304 Stainless Steel
- USA SEALING Neoprene Flange Gasket, 2-1/4 Inch Outside Diameter
- PASS AND SEYMOUR Extra Hard Use Straight Blade Connectors
- EATON Combination Reversing Starters
- MARTIN SPROCKET 3/8 Inch Drive Torx Bit Sockets
- LAMP Magnetic Touch Latches, Long Stroke
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.