KM SYSTEMS KM63TSSMC32040M Shell Mill Holder, 63Ts Taper Size, 32.00 mm Pilot Dia, 40.00 mm Projection | CR7JLC 302WT3
KM SYSTEMS KM63TSSMC32040M Shell Mill Holder, 63Ts Taper Size, 32.00 mm Pilot Dia, 40.00 mm Projection
Item: CR7JLCModel: KM63TSSMC32040MCross Ref: 302WT3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 103.45 mm
Pilot Dia. 32 mm
Pilot Length 23.5 mm
Projection 40 mm
Shank Dia. 63 mm