KM SYSTEMS KM40TSSMC16026M Shell Mill Holder, 40Ts Taper Size, 16.00 mm Pilot Dia, 26.00 mm Projection | CR7JHP 302WP4
KM SYSTEMS KM40TSSMC16026M Shell Mill Holder, 40Ts Taper Size, 16.00 mm Pilot Dia, 26.00 mm Projection
Item: CR7JHPModel: KM40TSSMC16026MCross Ref: 302WP4
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 67.45 mm
Pilot Dia. 16 mm
Pilot Length 16.5 mm
Projection 26 mm
Shank Dia. 40 mm