KIPP K0108.1A31X20 Adjustable Lever 5/16-18 External 0.78 3.46 20 Degree
Item: AC9HGLModel: K0108.1A31X20Cross Ref: 3GKF8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Adjustable Tension Lever
Color Black
Components Material Steel
Features Adjustable Tension Levers
Finish Powder Coated
Handle 20°
Handle Length 88 mm
Handle Material Steel
Handle Type Ball Knob
Height 3.09"
Hub Height 44.5 mm
Material Steel
Measurement System Inch
Mounting Type Threaded Stud
Overall Height 78.5 mm
Overall Length 112.5 mm
Style Adjustable Lever
Thread Length 20 mm