Item: AC9ZYEModel: N2023-SS-10Cross Ref: 3LWC4
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Eye Closure Closed
Eye Inside Dia. 3/4"
Eye Outside Dia. 1 1/2"
Finish Plain
Grade Grade 304 , Stainless Steel
Includes Nut Nut Included
Length 11 4/5"
Made In North America Made In North America
Material Grade/class Grade 304
Max Working Load 1200 lbs.
Overall Length 11 51/64"
Screw Size 3/8"
Shank Dia. 3/8"
Shank Length 10"
Shoulder Dia. 21/32"
Shoulder Length 5/32"
Shoulder Style With Shoulder
System Of Measurement Imperial
Thread Length 4"