KABELSCHLEPP MC1250-14.00-RS-220-4V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 15.57in L1 Feet | AD8XLR 4NGH9
KABELSCHLEPP MC1250-14.00-RS-220-4V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 15.57in L1 Feet
Item: AD8XLRModel: MC1250-14.00-RS-220-4V1Cross Ref: 4NGH9
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 15 3/5"
Bend Radius 8.66"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 3.7"
Cavity Width 14"
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.78"
For Carrier Outside Width 15.77"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 21.1"
Loop Length 37.09"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.43"
Number Of Channels 5
Number Of Links 3
Outside Height 3.8"