KABELSCHLEPP MC0950-12.00-RS-170-4V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.34in L1 Feet | AD8XLE 4NGG7
KABELSCHLEPP MC0950-12.00-RS-170-4V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.34in L1 Feet
Item: AD8XLEModel: MC0950-12.00-RS-170-4V1Cross Ref: 4NGG7
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13 1/2"
Bend Radius 6.69"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 2.28"
Cavity Width 12"
Features Dirt-Resistant, Encapsulated
For Carrier Outside Height 3.15"
For Carrier Outside Width 13.34"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 16.54"
Loop Length 28.54"
Max. Cable Dia. 0.1"
Maximum Cable Diameter 0.07"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.31"
Number Of Channels 5
Number Of Links 4
Outside Height 3.2"