KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-170-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L1 Feet | AD8XLC 4NGG5
KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-170-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L1 Feet
Item: AD8XLCModel: MC0950-10.00-RS-170-3V1Cross Ref: 4NGG5
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 11 1/2"
Bend Radius 6.69"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 2.28"
Cavity Width 10"
Color Black, Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Hinged Snap On
Features Dirt-Resistant, Encapsulated
For Carrier Outside Height 3.15"
For Carrier Outside Width 11.34"
For Use With 2Atn9
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3 1/5"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 16.54"
Loop Length 28.54"
Max. Cable Dia. 0.1"
Maximum Cable Diameter 0.07"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.31"
Number Of Channels 4
Number Of Links 4
Outside Height 3.2"