INTERMATIC FM1QTUZH-24 Electromechanical Panel Mount Timer Module With Battery Backup, 24 Hour, 24V
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Timer Module |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.99 |
| Ship length (cm) | 3.18 |
| Ship width (cm) | 5.99 |
| Country of Origin | MX |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- BOSTON GEAR ORC5SMCMP34P32 Clutches and Brake
- VOLLRATH RT100-DT Retro Kit
- DIXON 5910812SS Std. Shank Female W/Swivel Nut, 1-3/16 Inch Hex, 1/2 Inch I.D.
- BOSTON GEAR 52658
- DORIAN CNMM-644-PSH-DPC15HT
- FUNCTIONAL DEVICES INC / RIB RIBXF Fixed Current Switch, T Style, Range 0.50 - 30 A
- VERMONT GAGE 112409930 Pin Gage, Class ZZ, NoGo, Steel, 9.93 mm Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Marking Chalk and Refills
- Exhaust and Supply Fan Accessories
- Communication Cables
- Electrostatic Air Filters
- Appliance Hand Trucks
- CONDOR Left Hand Only Welding Glove, Stick
- LOUISVILLE AE2100 Series Aluminum Single Ladders
- KRYTOX GPL 204 Series Standard Grade Grease
- VIEGA PROPRESS Tailpiece, Press x Female Union
- LITTLE GIANT Workbench 72 Inch
- APPLETON ELECTRIC Dead End Type Tumbler Switch
- SEYMOUR MIDWEST Road and Asphalt Rakes
- DAYTON Gearbelts, 3/8 Width
- STARRETT Steel Parallels Sets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.