HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS HBL4200CS1W Pin And Sleeve Connector, Female, 200 A, 600 VAC, 3 Pole | BC7WEY
HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS HBL4200CS1W Pin And Sleeve Connector, Female, 200 A, 600 VAC, 3 Pole
Item: BC7WEYModel: HBL4200CS1W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pin and Sleeve Connector
Amps 200A
Conductor Size #1 mcm to #250 mcm
Exposure Conditions Wateright
Material Composite
Mounting Style Cord
Number Of Conductors 4
Number Of Poles 3.0
Number Of Wires 4
Product Datasheet hubbell-wiring-device-kellems-hbl4200cs1w.pdf
Shipping Info:
Ship weight (kg) 5.9
Ship height (cm)2.54
Ship length (cm)34.67
Ship width (cm)17.78
Country of OriginUS
Documentation:
Datasheet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.