HOFFMAN G800800225G Enclosure, Wall Mount, 800 x 800 x 225mm Size, Steel | CH8LRH
HOFFMAN G800800225G 19227 Enclosure, Wall Mount, 800 x 800 x 225mm Size, Steel
Item: CH8LRHModel: G800800225GCross Ref: 19227
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Enclosure
Body Thickness 1.52 mm
Color Gray
Color Code Ral 7035
Depth 225 mm
Door Thickness 1.9 mm
Finish Powder Coated
Height 800 mm
Latch Type Quarter Turn
Material Mild Steel
Product Datasheet hoffman-g800800225g.pdf
Width 800 mm